SILVER & METAL / Silver / Beaker 8884014
nr 888 4014
BEAKER
silver, late 19th century, Österrike/Ungern, Förgylld insida, height: 17, weight: 100 g,
Silver, Sent 1800-tal, Österrike/Ungern, Förgylld insida, höjd: 17, vikt: 100 g
1200
SEK 800
Monday April 14 2014
at 19:49:01
28/2 18:34:46
- Thema-auction
Apr 14
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver